Zadbana oraz gładka skóra świadczy o zdrowiu, ale także o dobrych genach i umiejętnej pielęgnacji. Niewiele osób cieszy się naturalnie piękną cerą, toteż popularne są zabiegi oraz kosmetyki pomagające w jej uzyskaniu. Jednym ze składników, który może nadać skórze pożądaną aksamitność i zdrowy wygląd, jest kwas pirogronowy.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czym on jest, w jakich sytuacjach można go zastosować i jakie przynosi efekty, ten wpis przypadnie Ci do gustu.

Czym jest kwas pirogronowy?

kwas pirogronowyKwas pirogronowy to naturalny związek chemiczny obecny np. w fermentujących owocach i świeżych jabłkach. Z uwagi na swoje właściwości, głęboko penetruje skórę. W salonach urody przeprowadza się całkowicie bezpieczne i bezbolesne zabiegi z jego udziałem.

Kwas pirogronowy w kosmetyce stosuje się, aby przywrócić skórze utraconą gładkość oraz świeży wygląd. Preparat z kwasem:

• złuszcza naskórek – zrogowaciała i poszarzała warstwa naskórka postarza oraz bywa przyczyną powstawania zaskórników. Kwas pirogronowy daje efekt peelingu (złuszczenia) oraz odblokowuje i zwęża pory, co zapobiega pojawianiu się nowych wągrów,

• reguluje wydzielanie sebum – skóra tłusta, mieszana, łojotokowa lub trądzikowa miewa tendencję do nadmiernego przetłuszczania oraz błyszczenia. Peeling pirogronowy normalizuje pracę gruczołów i ogranicza nadprodukcję sebum. W efekcie skóra dłużej pozostaje matowa, bez nieestetycznego efektu świecenia,

• działa antybakteryjnie – bakterie znajdujące się na skórze mogą nadmiernie namnażać się oraz być przyczyną powstawania stanów zapalnych i niedoskonałości. Kwas pirogronowy skutecznie oczyszcza skórę z niekorzystnej flory bakteryjnej i zapobiega jej wzrastaniu. Dzięki temu cera jest zdrowsza oraz pozbawiona odczynów zapalnych,

• rewitalizuje skórę – zabiegi z kwasem pirogronowym poprawiają syntezę kolagenu, co wygładza drobne zmarszczki, spłyca blizny i uelastycznia skórę. Dzięki temu cera wygląda młodziej, jest ujędrniona oraz wyraźnie gładsza,

• rozjaśnia przebarwienia – wybielające działanie kwasu sprzyja przywróceniu skórze równomiernego kolorytu.

Dla kogo przeznaczone są peelingi pirogronowe?

kwas pirogronowy w kosmetyceZabiegom z użyciem kwasu pirogronowego mogą poddać się osoby w różnym wieku, które oczekują rozmaitych rezultatów. Wszechstronność i skuteczność tej substancji sprawia, że może ona pomóc wielu ludziom, którzy borykają się z różnorodnymi problemami skórnymi. Peelingi pirogronowe są szczególnie polecane tym, którzy chcą dogłębnie oczyścić skórę oraz unormować jej pracę. Kwas sprawdzi się w przypadku pielęgnacji skóry:

• tłustej i łojotokowej, wydzielającej zbyt duże ilości sebum • z zaskórnikami i przebarwieniami • pokrytej bliznami potrądzikowymi • zagrożonej przedwczesnym starzeniem, zwiotczałej, z drobnymi zmarszczkami • poszarzałej, pogrubionej i pozbawionej witalności • ze zmianami zapalnymi i aktywnym trądzikiem.

Przebieg peelingu pirogronowego

kwas pirogronowy w kosmetologiiPeeling przeprowadzany przez kosmetologa trwa kilka minut i polega na nałożeniu na twarz preparatu z kwasem o dopasowanym do klienta stężeniu. Po zakończeniu zabiegu, kwas zostaje zneutralizowany.

Zazwyczaj w ciągu 2-3 dni od peelingu skóra zaczyna się łuszczyć. Proces ten może zająć od jednego do pięciu dni. W tym okresie należy stosować łagodne emulsje do mycia twarzy oraz kremy o silnym działaniu nawilżającym. Bezwzględnie zabronione jest zrywanie złuszczających się fragmentów skóry, ponieważ można ją w ten sposób uszkodzić i doprowadzić do powstania szpecących blizn. Przez kilka dni po wizycie u kosmetologa warto unikać nakładania makijażu.

Peeling jest krótki i bezbolesny. Można go powtarzać co kilka tygodni aż do uzyskania pożądanego efektu. Zaleca się, aby zabiegi pirogronowe stosować od późnej jesieni do wczesnej wiosny, czyli w okresach słabszego promieniowania słonecznego. Po zabiegu nie można opalać się przez co najmniej 4 tygodnie i wskazane jest stosowanie w tym czasie kremów z filtrami UV.

Przeciwwskazaniami do przeprowadzenia peelingu na bazie kwasu pirogronowego są m.in. alergia na składniki preparatu, ciąża, aktywne zmiany opryszczkowe, łuszczyca oraz atopowe zapalenie skóry.

Podsumowanie

Kwas pirogronowy w widoczny sposób upiększa problematyczną i wymagającą skórę. Spłyca blizny i drobne zmarszczki, reguluje wydzielanie sebum, oczyszcza oraz działa wybielająco na przebarwienia.

Jeśli borykasz się z nadmiernym łojotokiem, szpecącymi zmianami po trądziku czy stanami zapalnymi skóry, porozmawiaj z kosmetologiem o peelingu pirogronowym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder