Kiedy ma się małe dzieci, trudno o spontaniczne wyjazdy. Trzeba wiele zaplanować, by móc cieszyć się spokojnym odpoczynkiem. Warto zdecydować się na wyjazd w miejsca, w których nie ma zbyt wielu turystów, a nasze pociechy mają możliwość zabawy na świeżym powietrzu. Idealne są zatem Ustrzyki Dolne.

Domki dla rodzin

domki Bieszczady zapewniają moc atrakcji, są też doskonałym celem rodzinnych podróży. Nie każdy lubi wypoczywać nad morzem. Wiele kurortów nadbałtyckich jest tez zwyczajnie przepełnionych, co w przypadku małych dzieci nie jest korzystne. Tłumy ludzi mogą działać na nie pobudzająco i rozpraszająco. Trudniej tez upilnować swoje pociechy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej rodzin decyduje się na wyjazd w góry. Tatry są jednak zbyt wysokie dla kilkulatków, choć spacer po Dolinie Chochołowskiej czy do Morskiego Oka może okazać się ciekawą przygodą nawet dla przedszkolaków. I tam jednak bywa tłoczno, a co za tym idzie niebezpiecznie. Nie oznacza to jednak, że planując wyjazd z dziećmi mamy decydować się wyłącznie na podróż do lasu lub na mazurską wieś. Dobrym kierunkiem będą też Bieszczady! Klimat tam jest łagodny, sprzyja zabawie i spacerom. Można tam śmiało jechać nawet z niemowlęciem, bo nie będzie problemu, by po mieście i szlakach poruszać się z wózkiem dziecięcym (dobrym pomysłem jest również chustowanie maluszka).

domki Czy jednak miasto ma do zaoferowania bogatą bazę noclegowo-gastronomiczną? Jak najbardziej! Rodzinom najczęściej poleca się domki w Ustrzykach Dolnych. To dla nich idealna propozycja z kilku powodów. Zasługuje na uwagę ze względu na ich wysoki standard. Domki, najczęściej wykonane z drewna, są bardzo dobrze wyposażone i zadbane. Znajduje się w nim aneks kuchenny, więc nie ma problemu, by ugotować dziecku ulubiony posiłek. W domkach też o wiele łatwiej o rozłożenie łóżeczka turystycznego czy wanienki, by wykąpać dziecko. Jest przestronnie i bezpiecznie, a przy tym bardzo klimatycznie. O poranku można wyjść na taras, by wypić kawę, podczas gdy dziecko będzie bawić się na trawie. W pobliżu domku bardzo często również znajdują się place zabaw dostosowywane do potrzeb najmłodszych wczasowiczów. Wyjazd w Bieszczady z dzieckiem do bardzo dobry pomysł.

Warto go rozważyć podczas planowania urlopu. Wynajęcie domku w Ustrzykach Dolnych wymaga dokonania rezerwacji nawet na kilkanaście miesięcy przed planowanym pobytem. Ich popularność bowiem rośnie z roku na rok. Dostępne są domku 6-, 8- lub 10-osobowe, co pozwala na wspólny wyjazd i zakwaterowanie np. dwóm rodzinom.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder