Miejscowości położone nad Morzem Bałtyckim są co roku oblegane przez miliony turystów, nie tylko z Polski. Piękne plaże, łagodna pogoda bez nadmiernego wiatru, czy delikatne fale które nie przeszkadzają w pływaniu nawet dzieciakom z pewnością zachęcają do przyjazdu. Są nawet amatorzy przyjazdów jesienią i zimą, ku zdrowotności, by wdychać powietrze pełne jodu. Jednak zdecydowanie okres od czerwca do września to ten największego rozkwitu branży turystycznej.

Wypad nad domki holenderskie

domek holenderski Nad morzem możemy nocować w różnych obiektach. Jeśli naszą destynacją są Chałupy – domki holenderskie, hotele, kempingi, czy apartamenty są jak najbardziej dostępne. Jakie są wady i zalety tych opcji? Hotele, ośrodki wczasowe, czy pensjonaty to nadal najpopularniejsza opcja. trzeba znaleźć ośrodek jak najbliżej morza, by nie trzeba było dojeżdżać na plażę. Do wyboru są pokoje różnej wielkości i w różnych standardach, tak by każdy turysta znalazł coś dla siebie. Zaletą nocowania w takich obiektach turystycznych jest zdecydowanie wygoda, komfort, często możliwość stołowania się w restauracji na miejscu. Wadą jest wysoka cena oraz często hałasy które słychać przez ścianę. Tańszą opcją jest zdecydowanie nocowanie pod namiotem czy w kamperze. Płaci się zazwyczaj za miejsce na polu kempingowym, co jest tańsze niż pokój w hotelu. W dodatku możemy się zwinąć w każdej chwili, przestawić się czy pojechać na inny kemping, jeśli ten nam nie będzie odpowiadał – pełna mobilność.

domek holenderski Wadą jest natomiast trudność z przygotowywaniem posiłków czy umyciem się. Jest się skazanym na jedzenie na zimno lub na rozpalenie ogniska, z kolei myć się można czasem w ogólnodostępnym prysznicu i załatwiać w przenośnej toalecie lub w krzakach co na pewno nie jest higieniczne ani komfortowe. Ciekawą opcją są domki holenderskie. Wyglądają one jak skrzyżowanie domku letniskowego z przyczepą kempingową w stylu amerykańskim. Mają one przyłącza prądowe, gazowe i wodno-kanalizacyjne, więc mają wyższość nad namiotami i przyczepami. Zapewniają dużą prywatność i odgrodzenie się od sąsiadów. Jednak nie są tak przestronne jak pokoje hotelowe, choć niektóre z nich posiadają nawet tarasy z widokiem na morze.

Kończąc rozważania, wakacyjny wyjazd nad morze to zawsze doskonały pomysł dla każdego – dla singla, pary, czy rodziny z dziećmi, a nawet dla seniorów. Wdychanie jodu, kąpiel w morzu, czy wypoczynek na plaży pozwoli na naładowanie baterii i dostarczy nam energii na wiele miesięcy. Mając przy tym dobry nocleg zapewnimy sobie pełne komfort na urlopie.

Kategorie: Noclegi