W kotlinach i dolinach rowu Podtatrzańskiego leży Zakopane oraz inne miejscowości wypoczynkowe, które warto wybrać, udając się na wakacje. Zimową porą to miejsce zmienia się w bazę noclegową narciarzy, które pełne jest hoteli zajmowanych przez fanów skoczków przyjeżdżających na zawody. Wiosną, latem i jesienią przyjeżdżają głównie wędrowcy, którzy upodobali sobie wspinanie się na tatrzańskie szczyty.

Noclegi dla rodzin z dziećmi

 noclegi dla rodzin Osobom, którym nie zależy na bezpośredniej bliskości Krupówek, warto polecić Murzasichle, czyli miejscowość znajdującą się na wschód od Zakopanego. Wybierając się do Murzasichle, warto mieć na uwadze jego lokalizację. Miejscowość jest oddzielona od Zakopanego malowniczym borem, który można jednak łatwo przejść i szybko znaleźć się na Krupówkach. Aby ułatwić sobie jednak to zadanie, najlepiej wybrać polecane noclegi dla rodzin w Murzasichlu zachodnim. Fani chodzenia po górach upodobają sobie przede wszystkim południową część miejscowości, z której blisko jest do Drogi Oswalda Balzera. Na tej trasie znajdują się między innymi przystanki autobusowe linii, dzięki którym można dotrzeć nawet pod Morskie Oko. Z południowego Murzasichle łatwo też trafić na szlak bez konieczności korzystania ze środka transportu.

 noclegi dla rodzin Ścieżki biegnące z tej podtatrzańskiej miejscowości biegną bowiem do Doliny Kościeleckiej, Hali Gąsienicowej, a także Czerwonych Wierchów. Wybierając się do Murzasichle, warto zastanowić się także nad jego wschodnią częścią. Nieopodal wschodniej granicy miejscowości znajduje się malowniczy potok – Sucha Woda Gąsienicowa – który biegnie zza Psiej Trawki, aż po zlewisko z innymi strumieniami. To miejsce, z którego blisko jest również do Małego Cichego, gdzie znajduje się między innymi wyciąg orczykowy oraz liczne knajpki, na przykład pizzerie. Urokliwym miejscem jest też północne Murzasichle – to doskonały wybór dla osób zmotoryzowanych. Nie trzeba zapuszczać się głęboko w zatłoczone uliczki miejscowości, dzięki czemu można szybko z niej wyjechać – to przydatne, zwłaszcza gdy turyści planują wiele jednodniowych tras z dala od Murzasichle. Lokalizacja jest w Murzasichlu kluczowa – w zależności od niej można nocować bliżej gór lub innych miejscowości.

Warto wspomnieć także o tym, że wybierając hotel pośrodku Murzasichle, ma się najbliżej do najlepszych restauracji, dlatego warto rozważyć jeszcze tę możliwość. Miłośnicy gór chętnie zjedzą coś pysznego zaraz po kąpieli po całym dniu, więc to wspaniała opcja dla każdego, kto nie chce szukać obiadu z daleka od miejsca, w którym nocuje.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder