Choć Bieszczady powszechnie uważane są za najbardziej dzikie tereny górskie w Polsce, prawdą jest, że Beskid Niski zdecydowanie bardziej pasuje do tego tytułu. Liczne szlaki prowadzą najczęściej przez zarośnięte gęstwiny lasu, a cała okolica przepełniona jest klimatycznymi skansenami, cmentarzami wojennymi i wioskami galicyjskimi. Najwięcej atrakcji w Beskidzie Niskim znajduje w okolicach Jasła, Gorlic i Dukli, dlatego najlepiej swoją podróż rozpocząć od znalezienia odpowiedniego miejsca noclegowego.

Najlepszy nocleg w Jaśle

Nocleg w JaśleMiejsce noclegowe powinno zapewniać łatwy dojazd do wszystkich lub chociaż większości najważniejszych atrakcji, które warto odwiedzić, dlatego najlepszą opcją jest nocleg Jasło lub w jego okolicy – dzięki temu, że miasteczko to jest mniej więcej w centralnym punkcie, w równych odległościach między Gorlicami i Duklą sprawia, że bez problemu, wokoło pół godziny można dotrzeć do najważniejszych atrakcji. Do wyboru w okolicy są hotele, pokoje, a dla zainteresowanych spędzeniem urlopu w otoczeniu natury, zostały przygotowane z oferty wynajmu domków letniskowych – często całorocznych. Gdy miejsce noclegowe jest już wybrane, pora na znalezienie atrakcji dostępnych w okolicy. Tereny wokół Gorlic i Jasła przepełnione są klimatycznymi miasteczkami, skansenami i cerkwiami. Wzdłuż szlaków górskich znajdują się liczne cmentarze powojenne – są to pamiątki po toczących się na tych terenach bitwach w czasie I Wojny Światowej.

nocleg w JaśleW Beskidzie Niskim można także odwiedzić pierwsze na świecie zagłębie naftowe, dzięki któremu pierwsza naftowa latarnia uliczna zapłonęła właśnie w Gorlicach. Dla osób chcących obcować blisko z naturą Beskid Niski przygotował liczne szlaki górskie, gęsto porośnięte roślinnością. Choć góry nie przekraczają tu 1000 metrów wysokości, ścieżki w przeciwieństwie do bardziej turystycznych rejonów górskich nie są utwardzane i pokrywa je bujna roślinność, którą nierzadko trzeba pokonywać z pewnym wysiłkiem. W Jaśle z kolei znajduje się Park Miejski, powstały pod koniec XIX wieku, a w nim pomnik Tadeusza Kościuszki i płyta ku czci Nieznanego Żołnierza. W centrum miasta znajduje się odnowiony przez lokalnych mieszkańców rynek i kamienice, który uległy zniszczeniu w czasie działań wojennych.

Beskid Niski to z pewnością jeden z najdzikszych, przepełnionych naturą i bogatą historią, rejonów Polski. Liczne skanseny, wioski i cerkwie łemkowskie pomagają niejako przenieść się w czasie i zasmakować ówczesnego życia mieszkańców, poznać ich zwyczaje i tradycje, a gęsto rozsiane cmentarze wojenne upamiętniają tragiczne wydarzenia przeszłości.

 

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder