Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w kraju nad Wisłą. Niezwykle urokliwe, pełne lasów i jezior. Zlokalizowane są w dorzeczu Brdy i Wdy, dwóch rzek, które szczególnie do gustu przypadły miłośnikom kajakarstwa. Mieszkają w nich liczne zwierzęta, w tym rzadko spotykane ptactwo.

Wypoczynek wśród natury

wypoczynekDlaczego warto odwiedzić te tereny? Jakie ciekawe atrakcje czekają w pobliżu? Gdzie nocować? Jeśli marzy Ci się wakacyjny wypoczynek w Borach Tucholskich musisz wiedzieć, że nie będziesz się nudzić. Do wyboru są miejsca ciche i spokojne, gdzie można odpocząć i nabrać dystansu do codziennych spraw. Jest gdzie odetchnąć, pooddychać świeżym powietrzem. Można tu podziwiać naturę, zwłaszcza dziką, jest to więc idealna propozycja dla miłośników fotografii, którzy zza obiektywu aparatu mogą zobaczyć dziką zwierzynę (wilki, jelenie, dziki), bobry, żurawia zwyczajnego czy bociana czarnego. W Borach Tucholskich jest niezwykle bogata oferta hotelarsko-gastronomiczna. Są obiekty luksusowe, gdzie można spędzić weekend we dwoje. Liczne są też gospodarstwa agroturystyczne, w których coś dla siebie znajdą osoby cenią ce aktywny, jak i spokojny odpoczynek. Na gości czekają liczne atrakcje.

wypoczynekOrganizowane są spływy kajakowe, rajdy rowerowe oraz obozy jeździeckie. Noclegi zapewnione są w drewnianych domkach zlokalizowanych w pobliżu lasu. Ciekawą atrakcja, którą docenią zwłaszcza najmłodsi, jest nocleg pod namiotem. Można go rozbić albo na polu namiotowym lub na terenie gospodarzy pensjonatu. Na jego terenie ponadto jest dostęp do zwierząt, którymi można się opiekować. Są one przyjazne dla człowieka, dają się karmić i pielęgnować. W gospodarstwach ukierunkowanych na ekologiczny styl życia gościom podaje się posiłki przygotowane w oparciu o naturalne składniki. Kuchnia jest smaczna i zdrowa. Przypadnie do gustu każdemu, bo smakuje jak u mamy. Wieczorem, przy ognisku, dorośli częstowani są często trunkiem domowej roboty: winem lub nalewką. Rano budzi ich zapach pieczonego chleba. Dzieci mają dostęp do owoców prosto z krzaka. Warto też udać się do lasu na grzyby, których pełno jest w tych rejonach. Sielsko i zwyczajnie, ale jednak magicznie. Właśnie taki jest wypoczynek w Borach Tucholskich.

Tu każdy znajdzie coś odpowiedniego do własnych potrzeb i możliwości. Może być spokojnie, ale też wesoło i radośnie, i co najważniejsze – beztrosko. Dla wielu rodzin z dziećmi to szansa na spokojny odpoczynek z dala od zgiełku miasta. To też świetna lekcja przyrody, bo najmłodsi mają szansę przekonać się, jak wygląda życie na wsi.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder