Kontuzje, wypadki, złamania, czy choroby przewlekłe związane z układem kostno-szkieletowm potrafią dać się każdemu we znaki. Pacjent czuje się obolały, zmęczony, nie ma ochoty na podejmowanie żadnej aktywności. Tym bardziej marzy o tym by odpocząć w jakimś ciepłym, słonecznym miejscu. Z drugiej strony chciałby jednak by jego stan zdrowia nie pogorszył się podczas wczasów.

Czy da się połączyć jedno z drugim?

spa nad morzem Okazuje się, że jest to możliwe. Idealnym rozwiązaniem będzie zatem spa oraz rehabilitacja nad morzem. To połączenie wypoczynku oraz zabiegów leczniczych. Dlaczego akurat nad Bałtyk warto się wybrać? Chodzenie po górach jest trudne, obciążające, wymaga dobrej kondycji fizycznej. W dodatku powietrze jest tam przerzedzone, więc niektórzy chorzy mogą mieć problemy z oddychaniem. Z kolei plaża jest idealnym miejscem dla chorego – nawet jeśli się on przewróci to piasek zamortyzuje upadek. W wodzie ruchy są spowolnione, ale łatwiej jest się przemieszczać bez wkładania w to dużej siły – można nawet leżeć na wodzie bez ruchu. W dodatku powietrze morskie jest przepełnione jodem, który korzystnie wpływa choćby na chorą tarczycę. Jak wygląda pobyt rekreacyjno-leczniczy?

spa nad morzem Zwykle każdego dnia chory może liczyć na jeden lub dwa zabiegi rehabilitacyjne. Może to być fizjoterapia, masaże, czy kąpiele np. w borowinie, czy wodach zdrojowych. W międzyczasie pacjent korzysta z sekcji odnowy biologicznej. Tam czeka na niego basen, jacuzzi, sauna, jak również zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Fakt że wszystkie oddzialy znajdują się w hotelu ułatwia sprawę. Klient nie musi nigdzie jeździć, a jedynie przejść do określonego pomieszczenia. Jeśli będzie zmęczony to zawsze może się pójść położyć do pokoju. W hotelach tego typu zawsze są też restauracje, zatem turysta ma zapewnione co najmniej dwa posiłki dziennie (rano śniadania, a wieczorem obiadokolacje z ciastem). Warto celować szczególnie w te ośrodki które są położone nad samym morzem lub w niedalekiej odległości od niego. Wtedy turysta nawet o ograniczonej sprawności ruchowej może się tam dostać bez problemu. Również hotele w leśnej głuszy otoczone zielenią będą dobrym wyborem.

Kończąc rozważania, nawet osoba chora czy po kontuzji może wypoczywać nad Morzem Bałtyckim, jednocześnie dbając o swoje zdrowie. Dzięki połączeniu zabiegów leczniczych ora pielęgnacyjnych opuści ośrodek zdrowa i zadbana, a przede wszystkim wypoczęta oraz zrelaksowana. To idealne rozwiązanie dla każdego pacjenta skarżącego się na swój stan zdrowia.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder