Kilka dni spędzonych poza klasą może dać dzieciom naprawdę wiele. Doskonale wiedzą o tym uczniowie, którzy bardzo chętnie biorą udział w wycieczkach szkolnych. Każdy powód, żeby nie spędzać czasu w nudnej klasie jest dobry! Można jednak zorganizować wyjazd, który będzie praktyczną lekcją z wielu przedmiotów.

Zielone szkoły w Kotlinie Kłodzkiej

 zielone szkołyWystarczy wybrać miejsce, które posiada ciekawe zabytki. Jeśli korzysta się z usług przewodnika, może on przybliżyć dzieciom legendy czy historię, jaka wiąże się z daną miejscowością. Dzieci bardzo łatwo przyswajają takie informacje, dzięki czemu można przy okazji zwiedzania, „przemycić” dużo wiedzy. Przykładem miejsca, które pod tym względem jest bardzo atrakcyjne, może być Dolny Śląsk. W tym regionie jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Należy do nich chociażby Panorama Racławicka we Wrocławiu. To jeden ze słynniejszych obrazów, który przedstawia bitwę pod Racławicami. Zobaczenie go na żywo to wyjątkowe przeżycie, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Po wycieczce do takiego miejsca warto odetchnąć w pobliskich górach. Pod tym względem, wiele do zaoferowania ma kotlina kłodzka – zielone szkoły są tu często organizowane. Jest tu bardzo dobre zaplecze, jeśli chodzi o ośrodki przyjmujące uczniów czy kolonistów. Są to rozbudowane pensjonaty, które do dyspozycji dzieci oddają kilkadziesiąt dobrze wyposażonych pokoi z łazienką.

 zielone szkołyNa miejscu będzie można także skorzystać z oferty wyżywienia. Są to smaczne, domowe posiłki przyrządzane przez doświadczone kucharki na miejscu Najlepszym rozwiązaniem jest przyjechanie do pensjonatu własnym autokarem, który można bezpłatnie zaparkować pod ośrodkiem. W pobliżu znajduje się wiele ciekawych miejsc, które można zwiedzić w trakcie kilku godzinnej wycieczki. Obowiązkowym punktem wycieczek szkolnych jest przejście się wąskimi ścieżkami pośród Błędnych Skał. Ponieważ idzie się przez cały czas po płaskiej powierzchni, nawet dzieci o słabej kondycji fizycznej będą w stanie na spokojnie pokonać ten dystans. Organizując wycieczkę szkolną, warto wybrać miejsce, które spełnia dwa warunki. Pierwszym z nich jest dużo atrakcji turystycznych w okolicy, dzięki którym dzieci nie będą się nudzić i program zwiedzania będzie łatwy do ułożenia.

Drugim jest dobrze wyposażony ośrodek, który zapewni dzieciakom swobodne warunki do wypoczynku. Oprócz pokojów, musi mieć także infrastrukturę taką jak parking czy obiekty sportowe w pobliżu. Jeśli obydwa warunki zostaną spełnione, pozostaje już tylko jechać i świetnie się bawić w trakcie tych kilku dni.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder