Adriatyk to prawdopodobnie najczystsze morze, jakie można znaleźć na całym świecie. Woda w nim jest tak przejrzysta, że widać dno. Adriatyk łączy ze sobą także wiele przepięknych krajów o odrębnych krajach, takich jak Włochy, Bośnia i Hercegowina oraz Słowenia. Rejs po tym morzu to możliwość zobaczenia przepięknych widoków, które zapadają w pamięci na długo. Rejs to idealny pomysł na urlop z daleka od technologii.

Rejs jachtem w Chorwacji

rejsy jachtem po adriatykuMożna całkowicie zjednoczyć się z naturą, podziwiać niebieskie niebo oraz przejrzyste wody Morza Adriatyckiego. Dzieci na pewno będą zachwycone możliwością ryb, których nie znajdą w rodzimym Bałtyku. Czasami na wierzch wypłynie delfin butlonosy, a nawet mniejsze gatunki wielorybów. Niezwykle czyste wody tego morza umożliwiają pełen wgląd w jego florę i faunę. Najczęściej polecane rejsy jachtem po Adriatyku to te wzdłuż brzegów Chorwacji. Tego typu wyjazdy obfitują w liczne wycieczki do chorwackich kawiarni, degustowania tutejszej kuchni, a także piękne widoki gór. Adriatyk jest morzem wyjątkowo spokojnym. Jego zafalowanie jest bardzo niskie – rejs na jego wodach będzie idealny dla osób, które albo nigdy nie płynęły jachtem, albo mają chorobę morską. Wzdłuż brzegów Chorwacji można znaleźć wiele portów, w których można się zatrzymać.

rejsy jachtem po adriatykuJest to idealny moment na kąpiel w ciepłej, krystalicznej wodzie. W przypadku rejsów letnich, temperatura w Chorwacji sięga nawet do 35°C – woda jest więc bardzo ciepła i przyjemna, idealna do zrelaksowania się. Jesień to jednak najlepszy czas, aby wybrać się na rejs po Adriatyku. Temperatura we wrześniu i październiku nie przekracza wtedy 25°C, kończy się też wtedy okres obfitujący w intensywne upały. Podczas wyboru odpowiedniego rejsu, warto zwrócić uwagę na jakość oferowanych jachtów. Bardzo często można spotkać nowoczesne łodzie z dostępem do łazienki, dużymi lodówkami, eleganckimi sypialniami, a nawet oddzielnym salonem, w którym można się zrelaksować i spędzić wspólnie czas – bez Internetu i buczącego w tle telewizora. Ogromną zaletą rejsów jachtem po Adriatyku jest także niewygórowana cena takich wycieczek. Chorwacja jest krajem dość tanim, a przy wyborze odpowiedniej wycieczki, opłaty za sam rejs również nie są zbyt wysokie. Rejs po Adriatyku to niesamowita okazja, aby zobaczyć z bliska morskie życie.

Ciężko jest oderwać się bowiem od widoku czystej wody. Przepiękne łańcuchy górskie oraz niezwykle gościnne porty w Chorwacji zapierają dech w piersiach. Jeżeli ktoś nie ma możliwości wybrania się na urlop w okresie wakacyjnym i jest przekonany, że pozostaje mu spędzenie urlopu w domu, śmiało może skorzystać z jesiennego rejsu o Adriatyku.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder