Niemal z każdej części Polski można dostać się do państw zachodnich. Powody wyjazdu za granicę mogą być różne: do pracy, na delegację z firmy, wakacyjny wyjazd z rodziną i dziećmi lub też po prostu wycieczka krajoznawcza. Na tę ostatnią warto wybrać się np. po Bawarii, gdzie znajduje się całe mnóstwo miejsc, które są warte obejrzenia, na przykład liczne katedry i zamki w określonych stylach architektonicznych.

Jakie atrakcje czekają na nas w Niemczech

busy do niemiec - opoleMożna także wybrać się na mecz na stadionie Bayernu Monachium. Co zniewalającą ciekawe, w Bawarii można wziąć udział w Octoberfeście, który odbywa się na Błoniach świętej Teresy w Monachium. Są to bawarskie dożynki, których najpopularniejszym elementem jest piwo serwowane w potężnych, litrowych kuflach. W czasie ich trwania duża część Niemców ubiera stroje ludowe. Na specjalnie ogrodzonym placu ustawione są stoliki z ławkami oraz atrakcje dla dzieci, a także food trucki. Z wielu polskich miast jeżdżą zorganizowane transporty. Często są to mniejsze lub większe busy do Niemiec – Opole, leżące niedaleko zachodniej granicy Polski jest jednym z miast organizujących takie wyjazdy. Codziennie z Opola do Niemiec kursuje kilka dużych komfortowych busów, którymi podróż z wyznaczonego miejsca do Monachium, stolicy Bawarii, kosztuje około 300 zł, a trwa ponad pół doby.

podróż za granicę  Po takiej dwunastogodzinnej podróży, podczas której najlepiej odpoczywać lub czytać książkę, warto wybrać się do najbliższego fast fooda w celu zjedzenia Bratwursta, czyli bułki z pieczoną kiełbaską, co jest najpopularniejszym niemieckim szybkim przysmakiem. Busy są bardzo komfortowe, a ze względu na długi czas jazdy nie powinno być problemu z odchyleniem sobie siedzenia, by się położyć, a nawet przespać. Niemal każdy bowiem tak spędza tę podróż. W busach takich zwykle znajduje się łazienka, telewizory, na których pokazują się reklamy przewoźnika, ale też często kierowca puszcza jakiś film na DVD, jest tam także zwykle możliwość połączenia się z siecią wifi. Warto pamiętać również o wykupieniu sobie dodatkowego ubezpieczenia NNW u dowolnego agenta ubezpieczeniowego. Wyjeżdżając z Polski, aby nie mieć problemów z leczeniem za granicą, wystarczy pójść po kartę EKUZ, którą Narodowy Fundusz Zdrowia wydaje bezpłatnie po złożeniu odpowiedniego wniosku.

Z Opola busy do Niemiec odjeżdżają zwykle z dworca autobusowego, zwanego po remoncie centrum przesiadkowym. Dzięki przewoźnikom podróż można zakończyć na dworcu autobusowym w Monachium, po czym najwyższy czas, aby zacząć planować dalszą część wycieczki. Jeśli ktoś zamieszkuje inną część Polski, z której busy za zachodnią granicę nie wyjeżdżają, może do Opola dostać się pociągiem lub autobusem.

Więcej na :https://przewozydoniemiec.net/

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder