Wakacje to idealny czas na poszukiwanie nowych wrażeń. Można wtedy wypoczywać aktywnie lub zdecydować się na bardziej leniwy odpoczynek. Na wakacjach można eksperymentować, próbować nowych rzeczy, a także decydować się na aktywności, na które zazwyczaj nie ma czasu. Z pewnością żeglowanie na jachcie jest czymś ciekawym, co każdy zapalony turysta może wypróbować.

Czarter to dobra opcja

 czarter jachtówJakie atrakcje zapewni nam polecany czarter jachtów w Chorwacji? Z pewnością pozwoli poznać kraj z nowej perspektywy i pozwala na zobaczenie miejsc bardziej niedostępnych np. małych wysepek. Zwykle przewodnicy pokazują najbardziej popularne zabytki i tylko to co znajduje się na lądzie, ewentualnie to do czego można łatwo dotrzeć. Pływanie jachtem sprawi, że można plażować z daleka od innych turystów na pobliskich wysepkach, czy zobaczyć zabytki położone daleko od lądu. Ponadto zmienia się perspektywa. Z poziomi jachtu można zobaczyć rzeczy, których nie zobaczy się podczas pieszej wędrówki, na przykład jeśli gdzieś nie ma odpowiedniego dojścia. Często atrakcje turystyczne mogą znajdować się na wysokich górach, skalistych zboczach, czy w miejscach które jest podmywane przez fale morskie i przez to nie można się tam dostać. Żeglowanie to także okazja na zrobienie pięknych zdjęć.

 czarter jachtówFotografie lądu od strony morza, zdjęcia zabytków z żabiej perspektywy, czy też możliwość nakręcenia filmu na morzu to ciekawa opcja dla pasjonatów. Organizowane są nawet rejsy tematyczne dla osób zafascynowanych fotografią, podczas których można zobaczyć najbardziej urokliwe i fotogeniczne zakątki Chorwacji. Czarter jachtu to także okazja do odpoczynku w ciszy i spokoju. Na plaży zwykle jest tłoczno i gwarno, rejsy na statkach także nie są dobre dla wszystkich. Wynajem jachtu dla siebie i najbliższych sprawi, że mamy miejsce noclegowe i pojazd w jednym, a to wszystko tylko dla nas. Za ścianą nikt nie hałasuje, można cumować gdzie się chce, a także jeść o takich porach jakie nam pasują, a nie jakie są ustalone przez załogę. Ponadto, żegluga pozwala nam na poznanie własnych możliwości, sprawdzenie się na morzu.

Nieprzewidziana zmiana pogody, czy konieczność zmiany trasy są stresujące, ale jednocześnie dają szanse na przezwyciężenie własnych słabości i wykazanie się kreatywnością. Czarter jachtu to okazja do przeżycia cudownej przygody. Poznawanie nowych zakątków Chorwacji, spływanie na pełnym morzu, czy zwiedzanie ciekawych miejsc jest dobrą opcją wakacyjną dla doroslych i dla dzieci. Na pewno każdy będzie zadowolony z takiej wyprawy.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder