Trudno jest znaleźć bardziej relaksujące zajęcie niż rowerowa przejażdżka w ładny, ciepły letni dzień. Pozwala skutecznie odetchnąć od codziennej rutyny, ponadto pozytywnie działa na nasze zdrowie. Obecnie jazda rowerowa jest mocno promowana przez różne organizacje zdrowia – pozwala na ustabilizowanie działania naszego układu krwionośnego.

Kross damski i męski

kross trans 9.0Osoby często jeżdżące na rowerach o wiele lepiej wypadają w badaniach kardiologicznych, co oznacza że są mniej narażeni na choroby serca. Niektórym jednak jazda na rowerze może kojarzyć się z mało przyjemnym wysiłkiem fizycznym, ciężko pracującymi pedałami i skrzypiącymi mechanizmami. Dla każdej z tych osób powinien być to sygnał, że należy zmienić swój sprzęt i przesiąść się na jakiś nowszy model. Jazda na starym i zużytym rowerze może być bowiem nie tylko nieprzyjemna, ale również niebezpieczna. Bardzo często w takich przypadkach mamy do czynienia ze startymi hamulcami. Pojawiająca się miejscami rdza może wyraźnie wpływać na stabilność całej konstrukcji, z kolei prawie płaski bieżnik opon tylko dopełnia wizję niebezpiecznej konstrukcji. Oczywiście nie każdy kilkuletni rower musi tak wyglądać, jeżeli odpowiednio dbamy o wszystkie jego elementy może nam służyć naprawdę długo.

kross trans 9.0Niekiedy brakuje nam na to jednak czasu, z kolei nawet najlepsza obsługa nie uchroni materiału przez zużyciem. W momencie, gdy decydujemy się w końcu na wymianę naszego roweru z pewnością powinniśmy dokładnie przejrzeć oferty wszystkich sklepów. Dzięki temu zauważymy, na jakie nowoczesne rozwiązania powinniśmy zwracać uwagę. Nasze zainteresowanie powinien wzbudzić między innymi trekkingowy Kross Trans 9.0, dostępny w modelu zarówno damskim, jak i męskim. Jest to z pewnością sprzęt, który nada jeździe na rowerze nowego znaczenia. Wykorzystanie sprężynowo-olejowych amortyzatorów nadaje dodatkowego komfortu jazdy. Rower idealnie odnajdzie się w podczas najdłuższych tras, przy czym zminimalizuje siłę konieczną do jazdy dzięki efektywnym mechanizmom produkcji Shimano. Rower może być dla nas również świetną alternatywą na codzienny dojazd do pracy. Szczególnie poleca się przesiadkę ze wszelkich pojazdów emitujących duże ilości gazów cieplarnianych.

Jest to niezwykle istotne ze względu na coraz widoczniejsze efekty zmian klimatycznych, które są spowodowane przez działalność człowieka. Przesiadając się na rower zadbamy nie tylko o swoje własne zdrowie, ale przyczynimy się również do tego, żeby w przyszłości lepiej się nam żyło w przyjaznych do właściwego funkcjonowania warunkach.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder