Pozowanie do zdjęć to sztuka. Czasem ktoś się rodzi z naturalną umiejętnością ładnego ustawiania się przed obiektywem, inni z kolei muszą się tego nauczyć. Dlaczego warto wiedzieć, jak pozować do zdjęć? To proste. Zyskasz pamiątki, na których będziesz wyglądać zjawiskowo!

Sztuka pozowania do zdjęć

sztuka pozowania do zdjęćAby dobrze wyjść na fotografii, nie musisz zakładać niebotycznych szpilek czy pozować nad brzegiem morza. Dowolne zdjęcie, nawet to wykonane w najzwyklejszej scenerii i zupełnie bez okazji, może być zjawiskowe.

Każdy, bez względu na wzrost czy wagę, może świetnie wychodzić na zdjęciach!

Poniżej znajdziesz garść prostych wskazówek, które pomogą Ci w odpowiednim pozowaniu. Dzięki nim będziesz wyglądać smuklej, młodziej i weselej.

nauka pozowania do zdjęćPo pierwsze – postawa ciała. Jeśli stoisz, wyprostuj plecy i napnij brzuch. Twoje łopatki powinny być mocno ściągnięte, zaś brzuch napięty w lekkim stopniu. Stań nieco bokiem w stosunku do fotografa i albo wysuń jedną stopę w jego stronę, albo skrzyżuj obie nogi, cofając nieco biodra. Taka poza wysmukla całą sylwetkę, wydłuża nogi i jednocześnie jest bardzo naturalna.

Po drugie – kwestia profilu. Każdy człowiek ma dwa profile twarzy: lewy i prawy. Niemal nigdy nie są one identyczne. Aby sprawdzić, który jest ładniejszy w Twoim przypadku, przejrzyj swoje zdjęcia. Szybko dostrzeżesz, że jeśli wystawisz przed obiektyw jedną stronę twarzy, fotografie są dużo lepsze, niż w przypadku eksponowania drugiego policzka. Przy okazji kolejnej sesji, wysuń w stronę osoby, która robi Ci zdjęcie, „lepszy” profil. Dzięki temu każde zdjęcie będzie dużo bardziej udane!

pozowanie do zdjęcia Po trzecie – ustawienie głowy. Pozując do zdjęcia, unieś lekko głowę, a brodę delikatnie wysuń do przodu. Dzięki temu wysmuklisz szyję oraz unikniesz efektu podwójnego podbródka.

Możesz też lekko wciągnąć policzki. Ten trick wyszczupla twarz, podkreśla kości policzkowe i optycznie powiększa usta.

Po czwarte – makijaż. Zadbaj o świeży, matowy make up. Przed pozowaniem do zdjęcia sprawdź, czy maskara się nie rozmazała, cień nie osypał na policzki, a pomadka nie osiadła na zębach. Fotografie eksponują niedoskonałości cery, więc pamiętaj o zmatowieniu zbyt tłustej skóry oraz zamaskowaniu podrażnień czy cieni pod oczami.

Po piąte – uśmiechnij się! Naturalny, promienny uśmiech zawsze dobrze wychodzi na zdjęciach. Zatem zanim fotograf naciśnie spust migawki albo przycisk w telefonie, pomyśl o czym miłym i po prostu przybierz radosny, pogody wyraz twarzy. To w zupełności wystarczy.

Tego nie rób, pozując do zdjęcia

jak nie pozować do zdjęćJeśli masz problem z zapamiętaniem zasad pozowania do zdjęć, możesz to zagadnienie opanować w inny sposób. Poniżej znajdziesz listę zachowań, których należy unikać podczas sesji fotograficznej. Pozując do zdjęcia:

• nie garb się – skulona poza sprawia, że sylwetka wydaje się masywna i ciężka, a osoba pozująca emanuje niepewnością • nie otwieraj na siłę oczu, aby je powiększyć – ten trick nie działa, a w dodatku będziesz wyglądać nienaturalnie • nie trzymaj rąk blisko ciała – ułożenie ich wzdłuż sylwetki doda Ci kilka kilogramów • nie rób „dzióbka” – ten grymas nie dodaje uroku i wygląda infantylnie • nie zakładaj ciemniej bielizny pod jasną odzież i odwrotnie – flesz odkryje Twoją tajemnicę i na zdjęciu nie będziesz dobrze wyglądać.

Podsumowanie

Pozowania do zdjęć można się nauczyć. Dzięki przestrzeganiu kilku prostych zasad, na fotografiach zawsze będziesz wyglądać olśniewająco. Każdy zasługuje na piękne zdjęcia, zatem warto popracować nad przyjmowanymi pozami. Naprawdę warto!

Kategorie: Poradnik

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder