Wypoczynek w górach jest doskonałym wyborem wakacyjnym na każdą porę roku. Latem można zdobywać górskie szczyty, zimą szusować po stoku, a wiosną i latem cieszyć się górskimi krajobrazami i charakterystyczną fauną oraz florą. Nic więc dziwnego, że firmy z branży turystycznej mają tu się lepiej niż te nadmorskie, które boom przeżywają jedynie od maja do września, o ile jest ładna pogoda. Sama jednak atrakcyjność gór nie wystarczy, by przyciągnąć potencjalnego klienta.

Wypoczynek w górach

domek do wynajęcia Potrzebny jest też dobry obiekt do nocowania. Jak znaleźć korzystny wynajem domków w górach w Szaflarach lub innej miejscowości? Pierwsza rzecz do lokalizacja. Trzeba zawczasu przygotować sobie plan pobytu. Czy wolimy jeździć na nartach, chodzić nieznanymi ścieżkami, a może robić zdjęcia? Czy przyjedziemy do domku samochodem, czy pociągiem? Czy wolimy być blisko stoku, czy też mieć ciszę i spokój? To bardzo ważne pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jeśli nie mamy własnego środka transportu to lepiej jest wybrać domek położony blisko stoku lub blisko postoju taksówek czy przystanku autobusowego, choć trzeba zaznaczyć, że w miejscowościach turystycznych nie ma ich zbyt wiele. Również jeśli zależy nam na bliskości sklepów trzeba wybrać domek w centrum.

piękny domek w górach Jeśli jednak wolimy wspinać się na szczyty i spędzać wieczory w spokoju to lepszy będzie domek na obrzeżach miasta czy w mniejszej miejscowości np. we wspomnianych Szaflarach zamiast w Zakopanem. Druga kwestia to rezerwacja terminu. Najdrożej zawsze jest w okresie świąteczno-noworocznym, jak również na majówce. Ścisły sezon jest droższy niż okres poza sezonem np. marzec czy październik. Wtedy temperatury są niższe, nie ma śniegu, ani słońca. Nie zachęca to turystów do przyjazdu. Będzie jednak dobrą opcją dla wspinaczy górskich i dla tych, co chcą zaoszczędzić. Trzecia kwestia to wyposażenie domku. W górach na pewno przyda się składzik, do którego można dostać się z zewnątrz domku. To idealne miejsce na odkładanie nart i desek – po dniu na stoku są mokre i brudne, więc nie warto ich wnosić do środka. W górskich domkach preferowane są też kominki, szczególnie te tradycyjne, opalane drewnem.

Podsumowując, warto wziąć pod uwagę wiele czynników, zanim się wybierze odpowiedni domek w górach na wynajem. Można go wynająć tanoo lub drogo, w centrum i na przedmieściach, z podstawowym lub luksusowym wyposażeniem. Wszystko zależy od tego, jaki mam plan urlopowy, gdzie chcemy się wybrać i jak spędzać czas na wyjeździe — aktywnie, czy relaksacyjnie, w spokoju.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder