Rehabilitacja to działania, które mogą mieć realny wpływ na poprawę sprawności. Wiele przeróżnych schorzeń i skutki niektórych chorób mogą być leczone bądź niwelowane przez specjalne zabiegi i zajęcia. Szczególną popularnością cieszą się turnusy rehabilitacyjne nad Bałtykiem. Takie zorganizowane wyjazdy łączą ze sobą zdrowotne zabiegi i elementy rozrywkowe.

Rehabilitacja nad morzem — odpoczynek z aktywnością

rehabilitacje nad morzemZe względu na korzystny dla zdrowienia mikroklimat, wiele ośrodków rehabilitacyjnych ma swoje siedziby nad polskim morzem. Do leczonych w takich miejscach schorzeń można zaliczyć między innymi: choroby układy krążenia, pokarmowego, oddechowego, choroby wzroku, reumatyczne, różne zwyrodnienia czy dolegliwości natury psychicznej. Często poszukiwany jest więc rekomendowany ośrodek rehabilitacyjny nad morzem. Oferowane przez placówki turnusy są korzystne, ponieważ wpisuje się w nie kompleksowa opieka nad osobą rehabilitowana. Wyjazdy te łączą aktywną rehabilitację z wypoczynkiem. Wyjazdy rehabilitacyjne powinny zawierać zabiegi dobrane do indywidualnych potrzeb. Przykładowymi zabiegami mogą być inhalacje solankowa i ziołowa, krioterapia, lecznicze kąpiele, elektro i światłolecznictwo, hydroterapia oraz masaże zarówno typowo rehabilitacyjne jak i relaksujące. Szczególnie w przypadku cięższych chorób lub ograniczeń warto by całodobowo dostępna była opieka pielęgniarska. Dobrą opcją są posiłki wliczone w cenę turnusu. Istotne by dobrane były zgodnie z zaleceniami lekarza.

turnusWiele osób borykających się z różnymi dolegliwościami musi stosować się do specjalistycznych diet. Wszystkie prozdrowotne zabiegi są kwestia priorytetową. Ważne jest jednak też spędzanie wolnego czasu. Niektóre ośrodki mają w swojej ofercie zajęcia grupowe i ciekawe atrakcje o charakterze typowo rozrywkowym jak prelekcje, ogniska, czy wieczorki taneczne. Takie czynności mogą uaktywnić kuracjuszy, zrodzić nowe pasje i czy pomóc w nawiązaniu relacji. Nadmorski klimat jest korzystny dla zdrowia. Im bliżej morza, tym lepiej. Spacery nad jego brzegiem mogą działać pozytywnie na organizm. Bałtyckie powietrze zawiera jod, który wspomaga odpowiednie działanie wielu układów ludzkiego ciała.

Turnusu rehabilitacyjnego w nadmorskich ośrodkach są ciekawą opcją dla ludzi poszukujących kompleksowej oferty rehabilitacyjnej. Pobyt nad morzem może pozytywnie wpłynąć na stan zdrowia i przyspieszyć powrót do funkcjonowania w społeczeństwie. Dzięki atrakcjom dodatkowym i wyjątkowym klimacie panującym nad Bałtykiem może na długo zapisać się w pamięci.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder