Mazury to wspaniałe miejsce na spędzenie wypoczynku. To rejony pełne bogatej roślinności, kwiatów polnych, drzew i jezior. Zwłaszcza ze względu na obecność jezior co roku zwiększa się ilość turystów chętnych do wypoczynku na Mazurach. Atrakcji z pewnością znajdą tam sporo. Przede wszystkim, można dużo spacerować na świeżym powietrzu, podziwiając przyrodę. Dla osób bardziej aktywnych, możliwe są liczne sporty wodne.

Czarter jachtu na mazurskich jeziorach

wynajem jachtówJedną z propozycji na którą trafimy będąc tam to czarter jachtu bez uprawnień na Mazurach, który ostatnimi czasy zyskuje na popularności. Na miejscu możemy nabyć mapę jezior z dokładnymi opisami, gdzie możemy spotkać dane rośliny, czy zwierzęta. Jeżeli lubimy podziwiać piękne krajobrazy, poleca się stworzenie sobie planu podróży, by niczego nie ominąć podczas rejsu. Jednak jak to zrobić, skoro nie wiemy gdzie dokładnie znajduje się jakiś punkt? Obecne jachty wyposażone są w nowoczesny system nawigacji. Dzięki niemu bez problemu będziemy mogli trafić w miejsce które chcemy, ponieważ jacht dokładnie nas poprowadzi. Możemy spełniać marzenia z dzieciństwa i stać się kapitanem. Wielu mężczyzn chętnie chwyta za stery, jednak kobiety coraz częściej też próbuje tej rozrywki.

czarter jachtówPomocny jest fakt, że uprawnienia nie są wymagane. Pojazdy są tak dobrze wyposażone i posiadają wysoki stopień bezpieczeństwa, że nie trzeba mieć specjalnych zezwoleń. Jeżeli nie wiemy w jaki sposób kierować łodzią i to zniechęca nas od podjęcia rejsu na jeziorze, zawsze możemy zapytać się prawdziwych kapitanów. Przed wypożyczeniem łodzi dokładnie wszystko objaśniają i tłumaczą, w jaki sposób należy nawigować łódź. Jeżeli pojawiają się dalsze pytania, można liczyć na indywidualne wskazówki. Dlatego też nie trzeba się tym martwić. Takie szkolenie nie trwa długo, ponieważ jachty nie wymagają dużej interwencji człowieka. Większość jachtów bez patentu najlepiej sprawdzają się do rejsów o prędkości spacerowej, czyli nieprzekraczającej ośmiu kilometrów na godzinę. Parametry jachtów są różne. Mogą ważyć od 1000 kilogramów do 2000 tysięcy, a nawet więcej.

Większość jachtów wyposażona jest w doczepny silnik, który spala około trzech litrów na godzinę. Silnik ten pozwala na wykonywanie skomplikowanych manewrów i w dodatku jest bardzo ekonomiczny. Podczas cumowania niezwykle pomocny jest dziobowy ster strumieniowy, który pozwala na wykonywanie manewrów w porcie oraz elektryczna wyciągarka kotwicy. Jachty zazwyczaj są przeznaczone do przewożenia do 6 osób, ze względu na swoją dużą powierzchnię użytkową.

Kategorie: Turystyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder