zdrowa sałatka

Nie ma chyba nic gorszego kiedy po kilku godzinach pracy, przysiadacie w czasie przerwy obiadowej z zamiarem skonsumowania upragnionego drugiego śniadania, a tu nagle się okazuje, że chlebaka brak. To niewybaczalne. A najgorsze jest to, że pretensje możemy mieć tylko do siebie. A gdyby tak, mieć chociaż ten jeden problem „z głowy”? Nie musielibyśmy przejmować się tym co będziemy jeść, ale ciągle mielibyśmy pewność, że będzie to coś wartościowego. Możemy to załatwić, wykonując jeden telefon.

Zamawiamy do pracy

Nowym trendem, który w niewiarygodnie szybkim tempie zdobywa rzeszę fanów, to dieta na zamówienie. Jest to specjalny rodzaj posiłków z dostawą, w pełni spersonalizowanych do potrzeb zamawiającego. Przed dokonaniem zamówienia, należy skonsultować się z dietetykiem (najczęściej firmy cateringowe oferują jego usługi), który przeprowadzi dokładny wywiad, a następnie określi specyfikę jadłospisu. Dopiero na podstawie tych badań, możemy sprecyzować resztę zamówienia.

jedzenie na wynosRodzajów diet dostępnych w ofercie firm cateringowych jest kilka. Niezmiennie powtarzają się diety bezglutenowe, wegetariańskie, czy bez laktozy. Część dostawców poszerza listę wariantów o diety dla sportowców, czy antycellulitowe i odchudzające. Catering dietetyczny daje możliwość wyboru tego, w jakiej postaci ma do nas dotrzeć nasze zamówienie. Może to być świeżo przygotowana przez firmowego kucharza porcja, lub zapas produktów (w składniki, które wymagają najwyższej świeżości, tj. mięso, owoce i warzywa, musimy zaopatrzyć się samodzielnie), oraz przepisy do własnoręcznego przygotowania. Dołączany jest również harmonogram spożywania posiłków. Przesyłka dostarczana jest w umówione miejsce.Dieta pudełkowa posiada oczywiście swoje wady i zalety.

Co catering sobie myśli?

Dieta w pudełku to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Jest to wielkie ułatwienie dla osób zabieganych, spędzających długie godziny w pracy, oraz takich, które nie umieją (albo nie chcą gotować). Nie muszą się one martwić o zachowanie ciągłości posiłków, ponieważ są im one dostarczane w gotowej postaci w umówione miejsce, niezależnie czy będzie to dom czy miejsce pracy. Dostarczony nam zestaw to pełnowartościowy posiłek, który doda nam energii na kilka kolejnych godzin i wykluczy podjadanie pustych kalorii. Plusem, jaki oferuje dieta box jest to, że nie mamy możliwość zamówienia „set’u” posiłków również dla rodziny.

Każdy z domowników ma możliwość otrzymania zbilansowanego z ich potrzebami menu. Również dzieci, mogą liczyć na to, że znajdzie się dla nich odpowiednia dieta w pudełku. Jednak mimo zalet i wygody, catering pudełkowy, to przede wszystkim spory koszt. Składając zamówienie na tydzień dostaw, za jednodniowy zestaw posiłków z diety standardowej (5 posiłków), zależnie od firmy, musimy zapłacić ok. 59 zł. Wykupienie miesięcznego „karnetu” w firmie cateringowej, to wydatek bliski 2000 zł. Gdybyśmy mieli przygotować kompozycję, jaką proponuje firma cateringowa, nie tylko nasz wydatek byłby kilkukrotnie niższy, ale produkty, których nie wykorzystaliśmy posłużyły by nam przy przygotowywaniu kolejnych posiłków.

Podsumowując: dieta pudełkowa to korzyści: smaczne posiłki tworzone przez specjalistów, dostarczane wprost do rąk. Możemy wykonywać swoje obowiązki bez stresu, że nie zdążyliśmy ich wcześniej przygotować, czy zapomnieliśmy zabrać z domu- ktoś inny pamięta o tym za nas. Zdrowie i wygoda. A w dodatku możliwość zadbania o sylwetkę. Jednak jak każdy luksus, i ten kosztuje. I dla niektórych, może się to okazać niemałą sumą. Więc może zanim podejmiemy jakieś kroki, może przemyślmy to, czy damy radę to „przełknąć”?

Zostaw komentarz