profesjonalne oczyszczanie skóry

Smog to problem wielu współczesnych miast. Jeśli jesteś mieszkanką aglomeracji, prawdopodobnie to zjawisko dotyczy Cię w większym stopniu, niż myślisz.

W dzisiejszym wpisie omawiamy skutki smogu, które odbijają piętno na skórze oraz podpowiadamy, jak sobie radzić z niekorzystnymi zmianami.

Czym jest smog i jak wpływa na skórę?

czym jest smogWysoki stopień uprzemysłowienia, w połączeniu ze specyficznymi warunkami atmosferycznymi, sprawia, że aglomeracje toną w smogu. Sprzyja mu mglista, bezwietrzna pogoda oraz kumulacja pyłów, oparów, sadzy i związków chemicznych. W miastach nietrudno o zanieczyszczone powietrze, będące efektem ruchu pojazdów i codziennej działalności człowieka, np. ogrzewania domów piecami na węgiel w trakcie zimy lub spalania odpadów. Jeśli emisja szkodliwych substancji łączy się z wilgotną pogodą, smog w niedługim czasie opanowuje przestrzeń.

Smog niekorzystanie wpływa na cały organizm, wywołując m.in. choroby układu oddechowego i krążeniowego. Skutki jego obecności odbijają swoje piętno także na skórze. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, przyjrzyj jej swojej cerze i oceń, czy dotyczą jej problemy związane ze smogiem. Oto one:

wpływ smogu na skórę• skóra jest poszarzała, traci zdrowy blask i koloryt • cera jest zanieczyszczona, z widocznymi porami i zaskórnikami • może występować nadprodukcja sebum oraz błyszczenie  stref T lub H • skóra wykazuje objawy odwodnienia, traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i płytkie bruzdy, procesy regeneracyjne są spowolnione i mało efektywne • na powierzchni twarzy występują podrażnienia, krostki lub trądzik • pojawia się suchość i uczucie spierzchnięcia.

W dłuższej perspektywie zmiany skórne, które wywołuje smog, są przyczyną przedwczesnego starzenia cery i utrwalania zmarszczek. Cera ma ziemisty, niezdrowy, dodający lat koloryt i widoczne, pogłębiające się problemy (trądzik, alergie, podrażnienia). Walka ze skutkami smogu nie jest łatwa, ale można wybrać batalie o piękną skórę. Co mieszkankom wielkich miast pomaga w odzyskaniu gładkiej i promiennej cery?

Zabiegi odwracające wpływ smogu na skórę

Dbanie o skórę w dużym mieście wymaga więcej pracy niż poza nim, ale wysiłek na pewno się opłaci. Stosując odpowiednie preparaty oraz poddając się określonym zabiegom, możesz odwrócić skutki smogu i na powrót cieszyć się piękną cerą. Oto, co należy robić:

Po pierwsze, oczyszczanie i złuszczanie

peeling złuszczającyTwoja skóra jest bombardowana zanieczyszczeniami, które z łatwością osiadają na jej powierzchni, a nawet wnikają w głębiej, wpływając na kondycję tkanek. Z tego powodu zabiegi oczyszczające są podstawową formą zwalczania skutków smogu.

Podczas codziennego mycia twarzy, szyi i dekoltu, stosuj łagodne środki, dopasowane do rodzaju Twojej cery. Zainwestuj w możliwie naturalne, delikatnie myjące preparaty, które skutecznie oczyszczają, ale nie powodują podrażnień.

Od czasu do czasu zastosuj peeling do twarzy, dekoltu i szyi. Złuszczy on zrogowaciały, szary naskórek i zmobilizuje cerę do odnowy. Stosuj delikatne preparaty z drobinami złuszczającymi, aby nie podrażnić cery osłabionej codzienną walką ze smogiem.

Po drugie, normalizacja i nawilżanie

odwracanie skutków smoguPo oczyszczeniu skóry, należy ją ukoić i przywrócić naturalne PH. Aby osiągnąć ten cel, warto stosować toniki o właściwościach łagodzących. Kolejnym krokiem, który przybliży Cię do pięknej cery, są preparaty nawilżające. Dobierz odpowiednie dla swojej skóry kremy, sera i ampułki. Dzięki nim twarz, szyja oraz dekolt będą promieniały zdrowym blaskiem i lepiej obronią się przed zanieczyszczeniami w powietrzu.

Po trzecie, profesjonalne zabiegi

profesjonalne oczyszczanie skóry Stosowane w domu kosmetyki są, oczywiście, skuteczne, ale od czasu do czasu warto wybrać się do salonu na profesjonalne zabiegi. Intensywna pielęgnacja skóry odbywa się głównie jesienią i wczesną wiosną, gdy nie ma ani upałów, ani mrozów. Wtedy można wykonywać zabiegi, które złuszczają głębokie partie skóry. Dzięki nim cera młodnieje, stając się wyraźnie gładszą i jędrniejszą. Warte uwagi są także terapie silnie odżywiające, regenerujące i nawilżające. Odwracają one skutki smogu oraz odbudowują skórę, która lepiej radzi sobie z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Podsumowanie

Skóra narażona na kontakt ze smogiem traci swoje piękno. Staje się szara, wiotka i pozbawiona witalności. Aby nie pozwolić na utrwalenie negatywnego wpływu zanieczyszczeń, należy zdecydowanie z nim walczyć. Służy temu pielęgnacja w domu i gabinetach urody. Warto wesprzeć swoją skórę w zmaganiach ze smogiem i przywrócić jej olśniewający wygląd.

Zostaw komentarz