Polacy wyjątkowo chętnie spędzają wakacje w Tatrach. Aktywność fizyczna, świeże powietrze i piękne widoki są miłą odskocznią od problemów dnia codziennego. Przy okazji odwiedzania szlaków górskich, odwiedzający chętnie korzystają z atrakcji dostępnych w większych i mniejszych miastach.

Atrakcyjne domki w Zakopanym

domkiSzczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się znane w całej Europie Zakopane – kolebka góralskiej kultury. Chyba każdy Polak wie co to Krupówki i gdzie znajduje się Gubałówka, Giewont, czy Kasprowy Wierch. Te turystyczne miejsca odwiedzają co roku tysiące turystów odwiedzających Zakopane. Hotele i pensjonaty w sezonie letnim i zimowym pękają w szwach od chcących zdobyć szczyty turystów lub zapalonych narciarzy. Z kolei rodziny z dziećmi i większe grupy znajomych szczególnie chętnie wybierają na nocleg góralskie domki w Zakopanym. Te klimatyczne, drewniane chatki zapewniają im spokój i odpoczynek od zgiełku, który poszukują na wczasach. Miasto samo w sobie ma wiele do zaoferowania przyjezdnym – od licznych targowisk, na których można kupić wykonane przez mieszkańców figurki i inne ozdoby, po zjeżdżalnię grawitacyjną na Gubałówce, która cieszy się popularnością wśród młodszych gości. Wszystkim znane Krupówki zachęcają do spróbowania lokalnych specjałów i zakupu rękodzieła. 

domki Szczególnie popularną atrakcją jest także wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, który nawet latem często bywa ośnieżony. W okolicy Zakopanego znajdują się także kino, teatr, a nawet basen oraz liczne knajpy, w których serwowane są regionalne specjały. Warte uwagi są także miejscowe muzea, w ciekawy sposób przedstawiające kulturę i zwyczaje mieszkańców żyjących na tych terenach i pokazujące, w jakich warunkach żyli tutaj przed laty. Dla łasuchów i miłośników zakopiańskiej kuchni powstało Muzeum Oscypka, w którym można poznać proces ich produkcji, historię i rodzaje oscypków. Miłośnicy sportów zimowych, co roku kibicujący polakom w skokach narciarskich z pewnością chętnie odwiedzą Skocznię Wielką Krokiew, na którą można wjechać i przekonać się na własne oczy, z jakiej wysokości rozpoczynają swój skok narciarze. Zimą, w okolicy skoczni, jeśli pogodna na to pozwoli, powstaje śnieżny zamek i labirynt, które szczególnie przypadną do gustu odwiedzającym Zakopane dzieciom.

Choć Zakopane przyciąga co roku mnóstwo turystów, z pewnością jest to miejsce, które, choć na chwilę warto odwiedzić. Mnóstwo atrakcji i przepiękne szlaki górskie i doliny zachwycają co roku tysiące osób, a liczne stoki narciarskie przyciągają amatorów i profesjonalistów uprawiających sporty zimowe.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder