Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Rowerzyści wybierający się na przejażdżkę po całej długości muszą pokonać ponad dwa tysiące kilometrów, co jest niemal niemożliwe do wykonania w jeden dzień. Niezbędne są miejsca wypoczynkowe niedaleko trasy, które będą oferowały noclegi w komfortowych warunkach oraz niskich cenach.

Pokój blisko trasy

pokoje green veloZe względu na położenie trasy w obszarach leśnych najlepiej skorzystać z takich ośrodków, które w swojej ofercie posiadają także podstawowe wyżywienie i przygotują prowiant na dalszą drogę. Cała trasa jest bardzo atrakcyjna turystycznie. Przejeżdżając przez kilka województw można zobaczyć naprawdę wiele zabytków oraz poznać różne kultury ludzi żyjących na wsiach. Poza tym na trasie znajdują się także parki narodowe, a także miejsca obsługi rowerzystów wyposażone w narzędzia na wypadek awarii sprzętu. Większa część trasy znajduje się na obszarach nizinnych, nie oznacza to, że nie jest ona męcząca. W środku sezonu zawsze dostępna jest duża ilość noclegów zarezerwowanych specjalnie dla rowerzystów. Przystając na odpoczynek można wynająć komfortowy pokój – green velo znajduje się bardzo blisko więc nie trzeba bardzo zbaczać z trasy ani niepotrzebnie nadrabiać masy kilometrów.

pokoje green veloNależy jednak pamiętać, że szlak ten cieszy się duża popularnością, warto więc zamówić noclegi odrobinę wcześniej, by nie okazało się, że w konkretnym pensjonacie zatrzymują się niemal wszyscy przyjezdni. Wypoczynek w dopasowanych do potrzeb rowerzystów warunkach pozwoli nabrać sił na dalszą podróż, która jest bardzo długa. Najlepiej rozłożyć sobie taką wycieczkę na kilka dni, by nie tylko wypocząć, ale również zwiedzić okoliczne zabytki i czerpać dużą przyjemność z podróży. Nie oznacza to jednak, że trzeba przejechać całą trasę, można się włączyć do wyprawy w niemal każdym jej miejscu. Zaleca się to zwłaszcza osobom, które nie są na siłach, by przejechać tak dużą ilość kilometrów ze względu na brak przygotowania. Nie powinno to stać się ograniczeniem, by odmówić sobie zwiedzenia tak pięknych terenów. Szlak rowerowy zyskał uznanie wśród wielu osób. Nie tylko profesjonalnych kolarzy, ale również amatorów jazdy lubiących wyzwania.

Cała trasa została podzielona na wiele punktów wjazdowych, w których znajdują się nie tylko punkty postojowe, ale również noclegi posiadające korzystne oferty dla turystów ze szlaku Green Velo. Powinno to zainteresować wszystkich tych, którzy poza samą jazdą zamierzają też zwiedzić okolice, po których będą się poruszać.

Kategorie: Noclegi

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder